December 17, 2018 20:57
Живот

Тој беше првиот бремен маж, роди три деца, а неговиот живот денес изгледа вака

Тој беше првиот бремен маж, роди три деца, а неговиот живот денес изгледа вака

Томас Бити (42) ја шокираше светската јавност во 2008 година кога стана првиот бремен маж на планетава.

Бити е роден и пораснал како девојче, но на 23 години започнал со хормонска терапија и бројни хирушки интервенции, па потоа станал официјално маж. Тој ги задржал своите репродуктивни органи за да може да има свои деца.

Од првиот брак со сопругата Ненси има три деца: Сузан, Остин и Џенесеа.

Томас отишол на вештачко оплодување и забременил со помошна сперма од анонимен донатор.

По разводот со Ненс, Томас се заљубил во Амбер Николс(46), директoрката на градинката во која оделе неговите деца. Тие денес заедно ги одгледуваат децата, а тој признава дека никогаш посреќен не бил.

Погледнете…

Related posts

Како да препознаете дали имате мигрена или обична главоболка?

24info

Најтажна слика од кобниот лет: И испратил селфи на сопругата половина час пред смртта

24news

Чудо во родилната сала ги шокираше лекарите: Раѓањето на овие бебиња ги надмина сите граници!

24news