December 11, 2018 17:09
Кошарка

Тепачка во Кавадарци во финалето од Купот

Тепачка во Кавадарци во финалето од Купот

Работнички и МЗТ Скопје се сигурно двете најголеми екипи во македонската кошарка, а во вечерашното финале од Купот на Македонија во салата „Јасмин“ во Кавадарци, на почетокот од мечот, се појавија првите искри на трибините.

Натпреварот мораше да биде запрен, за да се смират навивачите кои дивееја на трибини и кои буквално корнеа столчиња, па полицијата за некоја минута стапи на сцена и ја смири тензијата.

Но дали се потребни вакви сцени од нешто што треба да биде празник на кошарката во Македонија..

За среќа нервите брзо се смирија и немаше посериозен инцидент, а по неколку минути пауза, продолжи финалето од Купот на Македонија.

Related posts

Перо Антиќ се враќа во репрезентацијата, но под еден услов!

admin

Македонските клубови можат да бидат само АБА-второлигаши!

admin

Далас ги сопре Клиперси

24info