December 10, 2018 23:20
Филм

Славниот актер боледува од рак, храбро се бори против смртта

Славниот актер боледува од рак, храбро се бори против смртта

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека боледува од рак на простата, но и дека води жестока борба со болеста.

Фрај наведува дека болеста му била дијагностицирана на крајот на минатата година, а дека неодамна со операција му била отстранета простатата.

Тој истакна дека сега ги чека резултатите и се надева дека се ќе помине во најдобар ред.

– Се надевам дека ќе добијам уште неколку години на оваа планета, бидејќи во моментов уживам во животот, што е само по себе прекрасна работа. Навистина не би сакал да си одам од овде, потенцира шеесетгодишниот актер, кој со години се справуваше со депресијата.

Фрај има играно во многу серии и филмови, во голем дел од нив заедно со неговиот пријател Хју Лори. Меѓу попопуларните серии во кои се појавува е „Црна змија“. Тој беше ангажиран и како телевизиски водител, сценарист и режисер. Автор е и на неколку книги.

Related posts

Том Круз се врати снимањето на „Невозможна мисија 6“

24news

Кевин Спејси избришан од новиот филм на Ридли Скот

24news

Во скопските кина наскоро филмот “Такси 5” за љубителите на бркотници со бесни автомобили

24info