Хроника

Пукање во Чаир, повреден маж

Пукање во Чаир, повреден маж

Триесет и петгодишник Т.А. попладнево во Чаир бил повреден со огнено оружје.

Според Министерството за внатрешни работи, пукањето било во 15.15 часот на улицата „Благоја Паровиќ“ во близина на берберницата „Прешево“. Повредениот бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Полициски службеници се на местото на настанот, каде се пронајдени четири чаури.

Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

 

Related posts

Полицијата вчера санционирала над 50 возачи во Скопје

24info

Скопјанка мета на закани: „Дај ми 2.000 евра или ќе ти го земам детето“

24news

Разбојник нападнал жена во Штип – веднаш пренесена во болница

24news