December 17, 2018 20:36
Македонија

Позната состојбата на прегазеното дете од Ѓорче Петров

Позната состојбата на прегазеното дете од Ѓорче Петров

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира за МИА дежурниот лекар на Клиниката за неврохирургија д-р Александар Чапаревски.

Според Чапаревски, детето ќе биде задржано на опсервација.

Незгодата се случи откако возило „опел астра“ удри во детето, а набрзо потоа жителите од „Борис Сарафов“ го блокираа сообраќајот во знак на револт поради брзото возење и непочитувањето на сообраќајните знаци.

Related posts

Заев: Разговараме за испразнетото место во здравство, нема други рекомбинации

24news

Латас не дозволи медиумите да го снимаат во судница

24news

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ со конференција за 8 март

24news