Македонија

Позната состојбата на прегазеното дете од Ѓорче Петров

Позната состојбата на прегазеното дете од Ѓорче Петров

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира за МИА дежурниот лекар на Клиниката за неврохирургија д-р Александар Чапаревски.

Според Чапаревски, детето ќе биде задржано на опсервација.

Незгодата се случи откако возило „опел астра“ удри во детето, а набрзо потоа жителите од „Борис Сарафов“ го блокираа сообраќајот во знак на револт поради брзото возење и непочитувањето на сообраќајните знаци.

Related posts

Реакции за средбата Заев-Ципрас, меѓународната заедница го поздрави напредокот во дијалогот

24news

Два земјотреси утрово во Македонија

24news

Владата утре ќе решава за разрешувањето на директорот на БЈБ, Лазо Велковски

24news