December 10, 2018 23:22
Филм

Почина познатиот актер кој јавно призна дека е геј

Почина познатиот актер кој јавно призна дека е геј

Актерот Дејвид Огден Стајерс роден 31 октомври 1942 во Америка, најпознат по улогата во серијата „Меш“ (MASH), почина на 76 години од рак на бешиката.

Тој за улогата во „Меш“ двапати беше номиниран за Еми наградата. 

Стајерс пред девет години јавно призна дека е хомосексуалец, истакнувајќи оти е горд што живее во време во кое не мора да се крие.

 

Related posts

Том Круз се врати снимањето на „Невозможна мисија 6“

24news

Во скопските кина наскоро филмот “Такси 5” за љубителите на бркотници со бесни автомобили

24info

Македонскиот игран филм „Сестра“ на Дина Дума доби поддршка од ЈИЕ Синема Нетворк

24news