December 10, 2018 23:53
Филм

Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина

Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина

Британската актерка Ема Чемберс почина синоќа на 53-годишна возраст.

Чемберс, која беше позната по улогата во филмот „Notting Hill“, почина од природна смрт.

Нејзиниот колега, Хју Грант, на неговиот Твитер налог наведе дека Чемберс била многу духовита личност.

– Им донесе насмевки и радност на многумина. На сите многу ќе ни недостасува, напиша Грант.

Related posts

Македонскиот игран филм „Сестра“ на Дина Дума доби поддршка од ЈИЕ Синема Нетворк

24news

Во скопските кина наскоро филмот “Такси 5” за љубителите на бркотници со бесни автомобили

24info

Американска премиера на „Бикини Мун“ на Манчевски во Калифорнија

24info