Останато

Надал го потврди настапот на Мастерсот во Лондон

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал потврди дека ќе настапи на завршниот Мастерс во Лондон. Неизвесноста околу неговото играње беше откако претходната недела поради болки во коленото го предаде мечот од четвртфиналето на Мастерсот во Париз против Филип Крајиновиќ.

– Дојдов во Лондон да се надигрувам, сакам победи и да го кренам победничкиот пехар. Тоа е единствениот трофеј, кој го немам освоено. Сакам да играм во финалето, а желба ми е противник да ми биде Рожер Федерер, изјави најдобриот светски играч Надал.

Надал на завршниот Мастерс се наоѓа во групата „Пит Сампрас“, а ривали ќе му бидат: Доминик Тием, Григор Димитров и Давид Гофан.

Related posts

АФМ го објави списокот “НЕРЕАЛЕН“ на спортистите и клубовите кои се даночно ослободени за 2018 година

24news

Ѓоковиќ: Моја најголема победа е триумфот на Вимбладон во 2011

24news

(Видео) По победата на Хабиб во УФЦ борбата, настана тотален хаос

24news