December 17, 2018 21:15
Македонија

Министерот Филипче вечерва во посета на Токсикологија

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, вечерва ги посети лекарските тимови на Клиниката за токсикологија и во Ургентниот центар, кои се дежурни за време на новогодишната ноќ.

Дежурните медицински тимови обезбедуваат континуирана 24-часовна здравствена заштита за граѓаните.
За време на посетата, лекарите потенцираа дека се уште нема зголемена фреквенција на пациенти, но тие се подготвени во случај да има потреба од какви нило интервенции.

Министерот на дежурните тимови им посака успешна работа во текот на новогодишната вечер.

Related posts

Реакција од МХЕ Тополки на вчерашната прес конференција на ВМРО ДПМНЕ

24news

Стоилковски: Му пресудија на Груевски без докази

24news

Грабежот е мантра на ВМРО-ДПМНЕ, украдените пари ќе се вратат во буџетот, порачува СДСМ

24info