December 11, 2018 17:05
Кошарка

Купот за МЗТ Скопје

Купот за МЗТ Скопје

Кошаркарите на МЗТ Скопје се освојувачи на македонскиот куп откако во салата Јасмин во Кавадарци славеа против големиот ривал Работнички и ја освоија 9. титула.
Работнички – МЗТ Скопје 67:76 (14-17: 17-16; 17-21; 19-22).
Одличен меч одигра репрезентативното трио Стојановски-Трајковски-Соколов по што противникот го призна поразот од актуелниот првак.
Трајковски и Стојановски го завршија мечот со по 21 поен, додека 20 постигна Соколов.

Related posts

Тоа е „Ел Класико“: Тренерот на Барселона влезе во клинч со ѕвездата на Реал

24info

Леброн се искачи на петтото место на вечната листа НБА поентери

24info

Перо Антиќ е најдобар македонски кошаркар, а најдобра кошаркарска екипа МЗТ за 2017 година

24news