December 17, 2018 20:42
Ракомет

Циндриќ е МВП на Ф4 во СЕХА лигата

 Организаторот на играта на Вардар, Лука Циндриќ го доби признанието најкорисен ракометар на Ф4 турнирот од СЕХА лигата во изборот на новинарите.

Од можните девет индивидуални признанија, старо-новиот СЕХА шампион освои пет.

Во „Ол стар“ тимот се најдоа четири играчи на Вардар:

голман: Арпад Штербик (Вардар)
лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)
лев бек: Домагој Павловиќ
десно крило: Златко Хорват
десен бек: Зига Млакар
среден бек: Лука Циндриќ (Вардар)
пивотмен: Вјачеслав Шумак.
одбранбен играч: Илија Абутовиќ (Вардар)

МВП: Лука Циндриќ (Вардар).

Завршниот турнир се одигра во Скопје, а заврши синоќа со триумф на македонскиот и европски првак Вардар.

Related posts

Вардар ќе игра против Сегед или Кил

24info

Ракометарите на Вардар во сабота ќе играат против Киелце за преземање на второ место во група

24info

Кил лесно против Сегед во првиот меч, поблиску до дуел со Вардар

24info