Категорија : Свет

Свет

Маж земал M4 карабин,ја убил сопругата,нејзина мајка,домашното милениче!Причина-бизарна

24info
Одбраната ќе се обиде пукањето да го изнесе како ненамерно, бидејќи оружјето наводно случајно испукало кога тој се сопнал при расправија со сопругата.
Свет

Олуја во Европа!Невреме во Франција:Жена загина,двајца исчезнати,налет на дожд и ветер

24info
Една жена загинала, а уште две лица се водат како исчезнати во обилните дождови кои утрово го погодиле јужниот департман Од каде поради невремето бил
Свет

Папата ја прифати оставката на надбискупот Верл поради сексуалните скандали

24info
Папата Франциско ја прифати оставката од кардиналот Доналд Верл од местото надбискуп на Вашингтон, откако тој ја изгуби поддршката од голем број луѓе во својата