Категорија : Свет

Свет

Пресврт: Убиени 20 ученици,бомби немало,Владислав влетал во зградата и решетал деца

24info
Бројот на жртви во вчерашниот напад на колеџот во Керч на Крим пораснал на 20, соопштила министерката за здравство на Русија, Вероника Скворцова.
Свет

Хан:Мир и стабилност на Балканот можат да се постигнат само низ европска перспектива

24info
Правно-обврзувачки договор меѓу Белград и Приштина е неопходен, па дури и клучен за регионот, оцени европскиот комесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан.
Свет

Ја шокираше Германија:Ја убил сопругата на улица во Минхен,покрај телото запалил цигара

24info
Деновиве во Минхен започна судењето на 44-годишниот Хрват Јосип Б. кој во ноември минатата година ѕверски ја уби својајта 43-годишна сопруга Марина Б. на улица
Свет

Од денеска марихуаната е легална во Канада, дозволени четири стебла по семејство

24info
 Канада од денеска стана втората земја, по Уругвај, која легализира поседување и рекреативно користење на канабис, со што е дозволено и садење на четири стебла
Свет

Маж земал M4 карабин,ја убил сопругата,нејзина мајка,домашното милениче!Причина-бизарна

24info
Одбраната ќе се обиде пукањето да го изнесе како ненамерно, бидејќи оружјето наводно случајно испукало кога тој се сопнал при расправија со сопругата.