Категорија : Вести

Македонија

Денеска на суд треба да се појават и Заев и Груевски

24news
За денеска е закажан почетокот на судскиот процес за насилствата во општина Центар во кој првообвинет е поранешниот премиер и актуелен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола
Македонија

Синдикатот на градежниците бара комисија за подобрување на работничките права

24news
Независниот синдикат на градежните работници, инженери и трговци во градежништвото (НСГРИТГ) бара Министерството за труд и социјална политика (МТСП) да формира посебна комисија која ќе
Хроника

Затвореник во „Идризово“ со пиштол кој го крие во ќелија уценува жени на осуденици

24news
Осуденик, кој издржува затворска казна во „Идризово“, наводно има пиштол во ќелијата, тврдат за „Фокус“ затвореници, кои инсистираат да бидат анонимни, стравувајќи за својата безбедност.
Хроника

Затворени 19 угостителски објекти и приведени 26 лица при контроли во Тетово и Гостивар

24news
Приведени се 26 лица, а издадени се забрани за работа на 19 угостителски објекти во Тетово и Гостивар при контрола што ја спровеле ноќеска полицијата