Категорија : Македонија

Македонија

Манчевски и Поповски на јавна дебата за реформите во медиумскиот сектор

24news
Со реформите, Владата сака да помогне во професионализирање и департизирање на медиумите, кои ослободени од притисоци ќе им служат на граѓаните 
Македонија

Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу оствари средба со амбасадорот на Полска

24news
Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу оствари средба со амбасадорот на Полска во Република Македонија, НЕ Јацек Мултановски.
Македонија

Заев на вечера со Брнабиќ: „Пријателски пречек и инспиративни разговори“

24news
Премиерот Зоран Заев вечерва беше пречекан во Белград од неговата српска колешка Ана Брнабиќ. Тие вечерва имале заедничка вечера, а утре започнува работниот дел од
Македонија

Груевски до Мета: Притворот на Едмонд Темелко е доказ за политички притисок и нечовечки третман

24news
Македонско- албанските односи, актуелната политичка состојба и стратешките приоритети на Република Македонија биле главни теми на средбата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со претседателот