Категорија : Хроника

Хроника

И се заканил со нож на аптекарката и одземал околу 600 евра од каса

24info
Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против лицето С.П.(32) од Скопје  поради постоење основи на сомнение
Хроника

Автомобил се заби во камион кај Арачиново: Еден тешко повреден

24info
Во 17,10 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Велес кај селото Арачиново се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко
Хроника

Осудени за силување,измами и трговија со оружје се криеле по струшките села

24info
Охридската и струшката полиција изминативе дена спровела акција за приведување лица кои со пресуда од основни судови биле осудени на затворска казна.