Категорија : Хроника

Хроника

Хигиеничарка украла 5.000 евра од канцеларијата во која работела

24news
Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против М.Р.(35) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“.
Хроника

Кобра бил на викенд од затворот во Идризово и го убил Мартин

24news
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска соопшти дека 25-годишниот Ф. С. е осомничен за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев кое се случило на 3
Хроника

Полицијата го откри идентитет на лицето кое го застрела Мартин Јанушев

24news
Лицето со иницијали Ф.С. е сторител на убиството кое пред неколку денови ја потресе јавноста во Македонија – ова пред неколку минути на прес конференција