Категорија : Хроника

Хроника

Полициски автомобил удрил во 18-годишник од Скопје

24info
На скопскиот булевар Кузман Јосифоски-Питу, во попладневните часови на вчерашниот ден (17 октомври), 37-годишник кој управувал автомобил „шкода октавија“, во сопственост на МВР, удрил во
Хроника

Пронајдени коски кај охридско Рамне,полицијата врши увид дали се човечки останки

24info
 Во Секторот за внатрешни работи од Охрид вчера било пријавено дека во месноста „Лозја“ во атарот на охридското село Рамне биле забележани коски што наликувале