Категорија : Балкан

Балкан

Вучиќ:Поддршка за договорот со Македонија и Грција,не ја потценувам пораката на народот

24info
Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека го поддржува договорот меѓу Скопје и Атина, но дека не го потценува народот во Македонија кој според него, испратил
Балкан

Османи во Тирана на средба со вицепремиерите за евроинтеграции од регионот

24info
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања и главен преговарач – шеф на државната делегација за преговори со ЕУ, Бујар Османи, заедно со својот
Балкан

Коѕијас:Референдумот не е правен услов за имплементација на Договорот од Преспа

24info
„Референдумот не е ниту услов, ниту правно барање за имплементација на Договорот од Преспа, туку е избор на Скопје“, рече шефот на грчката дипломатија, Никос