Категорија : Балкан

Балкан

Димитров: Со Коѕијас направивме нешто што 27 години се сметаше за невозможно

24info
Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров му посака усех на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, кој вчера поднесе оставка и вети посветеност на
Балкан

Коѕијас и грчкиот претседател разговарале за договорот за името

24info
Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, бил примен на средба со грчкиот претседател, Прокопис Павлопулос, за да разговараат за ситуацијата со договорот за името,