Категорија : Ракомет

Ракомет

Македонија ги доби противниците на Светското првенство во ракомет

24info
 Македонската ракометна репрезентација во групната фаза на Светското првенство 2019 ќе се сретне со селекциите на Шпанија, Хрватска, Исланд, Бахреин и Јапонија.
Ракомет

Мундијалот е на дофат: Фуриозна Македонија – Романија на „колена“

24info
Македонските ракометари успешно ја завршија домашната задача и се чекор поблиску до пласман на уште еден ракометен мундијал, вкупно шести, четврти по ред за оваа