Категорија : Спорт

Кошарка

Голема трагедија: Почина генералниот секретар на ФИБА Патрик Бауман

24info
Генералниот секретар на Светската кошаркарска организација (ФИБА), Патрик Бауман, ненадејно почина на 51 година. Оваа вест пристигна од Олимписките игри за млади кои се одржуваат
Фудбал

Ањели застана зад Роналдо: Тој е вистински суперхерој!

24info
Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели цврсто застана во одбрана на Кристијано Роналдо по обвинувањата за силување, велејќи дека португалската ѕвезда е „вистински суперхерој за сите
Спорт

Jа освои публиката:Дисингер испрати порака до вардарци на македонски јазик

24info
Актуелниот македонски првак Вардар донесе ново име во своите редови, германскиот репрезентативец Кристијан Дисингер со кого се потпиша двегодишен договор.