Категорија : Кошарка

Кошарка

Грнчаров заработи суспензија од два натпревари поради последниот инцидент во Гевгелија

24info
Во најновиот билтен на Македонската кошаркарска федерација за сениорските кошаркарски лиги, директорот на МЗТ Скопје Аеродром, Тони Грнчаров добил суспензија од два меча.
Кошарка

Перо Антиќ е најдобар македонски кошаркар, а најдобра кошаркарска екипа МЗТ за 2017 година

24news
Спортските редакции во медиумите, тренерите, судиите и клубовите во Република Македонија ги дадоа своите гласови и ги избраа најдобрите во кошарката за изминатата 2017 година.
Кошарка

Македонецот руши бариери: Антиќ вечерва влезе во историјата на Ц. Звезда

24news
Кошаркарите на Црвена звезда на фантастичен начин вечерва како гости го совладаа шпанскиот првак Валенсија со фантастична серија 17-0 во последната четвртина во меч кој