Категорија : Кошарка

Кошарка

Голема трагедија: Почина генералниот секретар на ФИБА Патрик Бауман

24info
Генералниот секретар на Светската кошаркарска организација (ФИБА), Патрик Бауман, ненадејно почина на 51 година. Оваа вест пристигна од Олимписките игри за млади кои се одржуваат

„Кралот Џејмс” троши еден куп пари за неговото тело: Погледнете ја сумата од која ќе ве заболи глава

24info
Леброн Џејмс попознат во јавноста како „Кралот Џејмс” ја потресе јавноста со информацијата која ја пласираше неговиот деловен партнер околу вложувањето во неговото тело.