Категорија : Фудбал

Фудбал

Ањели застана зад Роналдо: Тој е вистински суперхерој!

24info
Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели цврсто застана во одбрана на Кристијано Роналдо по обвинувањата за силување, велејќи дека португалската ѕвезда е „вистински суперхерој за сите
Фудбал

Откриен бесниот говор на Фергусон по поразот од Барса во големото финале во 2009 година

24info
Манчестер Јунајтед имаше шанса да стане единствениот клуб кој ја одбранил титулата во Лигата на шампионите во 2009 година (прв во новиот форма), но сепак
Фудбал

Условите на Зидан го ставаат бордот на Манчестер Јунајтед во незавидна ситуација

24info
Манчестер Јунајтед веќе трета сезона се обидува да изгради нов идентитет со Жозе Мурињо на клупата, но времето како да истекува за еден од најуспешните
Фудбал

Жена тврди дека Роналдо ја силувал:”Ме замоли 30 секунди да му го допирам пенисот”

24info
Адвокатот Лесли Стовал кој ја застапува учителката Кетрин Мајорга, жената која го обвини Кристијано Роналдо дека ја силувал, рекол дека им се јавила уште една
Фудбал

Јуве застана во одбрана на Роналдо во врска со обвиненијата за силување

24info
Кристијано Роналдо, кој од ова лето стана фудбалер на Јувентус, се наоѓа под истрага за силување. Тој е обвинет за силување од 2009 година, од