Категорија : Општини

Општини

Интервју со Златко Марин градоначалник на општина Аеродром

24info
Интервју на 24 Инфо со Златко Марин, градоначалник на општина Аеродром: Приоритети за 2018 година се  мерките против загадувањето, како и инвестиции во градинките и
Општини

Градоначалникот на општина Бутел Велимир Смилевски се сретна со Архиепископ Охридски и Македонски г.г. Стефан

24info
Вчера 15.01.2018 во седиштето на Светиот архиерејски синод на МПЦ-ОА, беше остварена средба меѓу градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски и Архиепископ Охридски и Македонски