Автор : jule kolch

Свет

Трагедијата во Џенова : 39 лица со живот ја платија работата на власта и мафијатата!

jule kolch
Мафијата ги вмешува своите прсти буквално во сè, па така постојат теории дека тие би можеле да бидат одговорни за катастрофалното рушење на мостот во
Скопје

Криминални банди со уцени палат автомобили низ Скопје

jule kolch
Овој автомобил БМВ е последниот случај на запален автомобил кои ги регистрира полицијата. Навремената реакција на сопствениците спречила штета од огромни размери.
Македонија

Одбележување на Денот на АРМ, државниот врв пред МО

jule kolch
Во присуство на државниот и армискиот врв, претставници на дипломатскиот кор и други видни личности денеска пред Министерството за одбрана ќе се одржи централната свеченост
Македонија

Првиот човек на СВР Скопје најсериозен кандидат за Директор на БЈБ

jule kolch
Владата на вчерашната седница го разреши Лазе Велковски од директорската позиција во Бирото за јавна безбедност. Според неофицијалните информации најсериозен кандидат за негов наследник на