Автор : 24info

Живот

Зошто седум часа сон се толку важни за нашиот организам и здравје?

24info
Според најновите истражувања, премалку сон може да доведе до здравствени проблеми, но тоа истото важи и за прекумерното спиење. Поточно, какви било абнормалности поврзани со
Живот

Конзервираното и замрзнатото овошје е исто здраво како и свежото

24info
Најновите истражувања ја негираат тезата дека конзервираното и замрзнатото овошје не може да бидат подеднакво здраво како свежото. Сосема е сеедно дали јадеме свежи или
Македонија

Православните верници утре го прославуваат светиот апостол Тома – познат како Томинден

24info
Православните верници утре го прославуваат светиот апостол Тома. Тој во народот е познат како Томинден, сеќавање на светиот Тома, еден од дванаесетте апостоли кој го
Балкан

Димитров: Со Коѕијас направивме нешто што 27 години се сметаше за невозможно

24info
Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров му посака усех на шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, кој вчера поднесе оставка и вети посветеност на
Македонија

Груевски до Јанакиески: Да ни беа „Преспанците“, ќе победевме

24info
На еден од разговорите помеѓу експремиерот Никола Груевски и поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески пуштен на денешното рочиште за случајот „Титаник“ се