December 17, 2018 06:29
Македонија

Александар Македонски замина од аеродромот „Скопје“

Александар Македонски замина од аеродромот „Скопје“

Во моментов на Меѓународниот аеродром Скопје се врши дислоцирање на споменикот на Александар Македонски.

Откако и официјално е преименуван скопскиот аеродром, следен чекор е и отстранување на споменикот на Александар Велики, по кого претходно и беше именуван аеродромот.

Related posts

Заев: Мандатот може да ми заврши на 30 септември

24news

Земјотрес од пет степени утринава го затресе Дојран

24news

Заев: Очекувам Села да го прифати вицепремиерското место за реформи

24news