December 17, 2018 20:38
Живот

Му го вратил паричникот со 7750 евра, а сопственикот го почестил со…

Му го вратил паричникот со 7750 евра, а сопственикот го почестил со…

Ни момент не се двоумев дали да го вратам паричникот , вели сопственикот на кафулето “Севдах” во Улцињ, Шаќир Бејтовиќ.
 
Во локалот седеле само двајца гости. Откако го испиле кафето, ја платиле сметкaта и си заминале.
 
Кога ја раскревал масата, Бејтовиќ го забележал паричникот паднат на столчето.
 
-Го отворив за да видам дали има документи и тогаш видов куп пари. Ги пребројав, имаше точно 7 750 евра, им раскажал на новинарите чесниот газда.
 
-Кога дојде сопственикот на паричникот, му ги вратив парите , а тој на шанк остави 20 евра да се почестиме, вели Бејтовиќ.

 

Related posts

(Видео)СЕ ПРЕВРТЕ КАМИОН ПОЛН СО ПАРИ: Половина милион долари излетале од камион – луѓе масовно собирале колку можат

24news

(Видео) Падна бакшиш од 6 000 евра во скопски ресторан

24news

Ова младо момче нуди 10.000 долари на човекот кој ќе го запознае со девојката од соништата

24news