Месец: June 2018

Македонија

До 17 јули ќе биде познат македонскиот преговарачки тим со ЕУ

24info
 Последните неколку дена се историска пресвртница за евроатланските интеграции на Република Македонија, која од Европскиот совет доби прецизна временска рамка за почеток на преговорите –
Фудбал

Сампаоли: Аргентина ќе игра против Франција со „нож во забите“

24info
 Аргентинскиот селектор Хорхе Сампаоли, пред натпреварот од осминафиналето на Светското првенство 2018 против Франција, рече дека неговиот тим ќе биде под огромен психолошки притисок.