Месец: April 2018

Фудбал

Блажевски спаси бод за Вардар, Шкендија го декласира Пелистер

24info
Актуелниот шампион на Македонија Вардар во последните секунди се спаси од пораз против Шкупи, во натпревар од 27.коло, во домашниот шампионат. За разлика од Вардар,