November 18, 2018 20:13

Месец: December 2017

Македонија

ЕКСЛУЗИВНО Груевски: Поднесувам оставка, партијата на вонреден конгрес ќе бира нов лидер

admin
Опозицискиот лидер, Никола Груевски во интервју за порталот Курир најави дека ќе си поднесе оставка пред органите на партијата, по што очекува да биде свикан
Македонија

Собранието им го одзема имунитетот на шесте пратеници

24news
Собранието на Република Македонија ги прифати барањата на Основниот суд Скопје 1 Скопје за притвор на пратениците Крсто Мукоски, Јохан Тарчуловски, Жаклина Пешевска, Љубен Арнаудовски,
Македонија

30 дена притвор за нови тројца насилници од упадот на 27 април

24news
Основниот суд Скопје 1 денеска извести дека вчера Кривичниот совет при скопска единица постапувајќи по жалби поднесени од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал