December 10, 2018 23:24
Македонија

Јанкулоска нема да ја слуша пресудата за “мерцедесот”

Јанкулоска нема да ја слуша пресудата за “мерцедесот”

Јанкуловска на судијката Џенета Бектовиќ ѝ рече дека нема потреба да прави пауза на судењето за да ја чуе пресудата, зашто нејзиното присуство на објавата не е задолжително.

Се очекува пресудата да ја чујат само нејзините адвокати.

Related posts

Собранието утре ја продолжува жестоката расправа за нацрт-амандманите на Уставот

Igor

Неформална вечера на премерот Заев со првиот човек на НАТО, Столтенберг

24news

Судењето за „Титаник 2“ почна со многу правнички натегања

24info