December 11, 2018 17:09
Магазин

Чоколадни обланди со лешници

Направете вкусни колачиња со обланди во вашиот дом.

СОСТОЈКИ:

8 јајца

450 гр. шеќер

280 гр. чоколадо

250 гр. маргарин

1 пакување обланди

малку печени мелени лешници

ПОДГОТОВКА:

Се матат убаво јајцата  со шеќер, па се растопуваат на пареа, а потоа кога ќе се згусне кремот се става и чоколадо.

Се меша да се стопи целосно.

Кога ќе се олади се меша со маргаринот, па се филуваат обланди и се става и малку лешници.

Related posts

Дневен хороскоп за 15 октомври

24info

Хорор приказната на Меланија: Од раскошната празнична декорација на Белата куќа, настанала цела колекција од хорор споредби

24info

Во кои години жените се чувствуваат најатрактивно?

24info