December 11, 2018 17:11
Балкан

(Фото+Видео) Нова сообраќајка во Србија, загинаа четири лица

Нова сообраќајка во Србија, загинаа четири лица

Четири лица загинаа, а две се тешко повредени во судир на два камиона и две патнички возила на излезот на Свилајнац кон Деспотовац, вечерва околу 19 часот.

Повредените се хоспитализирани во болница во Ќуприја.

На местото на несреќата присутни се припадници на сообраќајната полиција и пожарникари. Сообраќајот е целосно во прекин. Истрагата е во тек.

 

Related posts

Монструм во Ѓаковица: На сопругата и испратил порака, а потоа ја убил и неа и ќерката

24news

Вучиќ:Поддршка за договорот со Македонија и Грција,не ја потценувам пораката на народот

24info

Албанија и Грција ќе се поврзуваат со железница

Igor