Хроника

Тепачка во Скопје за сообраќај, едно лице завршило во болница

Тепачка во Скопје за сообраќај, едно лице завршило во болница

Вчера во 17.20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Љубљанска“ бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу Ф.В.(18), С.В.(30) од една страна и Б.Х.(45) и И.Ѓ.(23) од друга странаБ.Х. се здобил со телесни повреди констатирани од страна на лекар од Градската општа болница „8-ми Септември“.

До нарушувањето на јавниот ред и мир дошло поради претходна вербална расправија околу давање првенство на минување во сообраќајот.

Се работи на расчистување на случајот.

Related posts

Во сообраќајка кај Кадино почина млад мотоциклист и две лица повредени

24news

Тројца повредени во Куманово –возило удрило во столб, па во паркирано возило и во пешак

24info

Маж почина во сообраќајна несреќа во Маџари

24info