January 22, 2019 22:53
Хроника

Тепачка во Скопје за сообраќај, едно лице завршило во болница

Тепачка во Скопје за сообраќај, едно лице завршило во болница

Вчера во 17.20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Љубљанска“ бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу Ф.В.(18), С.В.(30) од една страна и Б.Х.(45) и И.Ѓ.(23) од друга странаБ.Х. се здобил со телесни повреди констатирани од страна на лекар од Градската општа болница „8-ми Септември“.

До нарушувањето на јавниот ред и мир дошло поради претходна вербална расправија околу давање првенство на минување во сообраќајот.

Се работи на расчистување на случајот.

Related posts

Скопските пожарникари во текот на вчерашниот ден имале 9 интервенции

24info

Мајка и ја влечела за коса, а татко и ја удирал со тупаници затоа што не сакала да им ја даде платата

24news

Случај што го згрози Кочани – Цела година уценувал и силувал жена

24news