• почетна
  • Вести
  • Хроника
  • Страшна сообраќајка на Стража, се превртел камион со овци, мртви овци и крв насекаде
Хроника

Страшна сообраќајка на Стража, се превртел камион со овци, мртви овци и крв насекаде

Страшна сообраќајка на Стража, се превртел камион со овци, мртви овци и крв насекаде

Страшна сообраќајка се случила на планинскиот превој „Стража“ каде што се превртел камион полн со овци.

Камионот се лизгал и се превртел, а во должина од 200 метри можат да се видат мртви овци, односно целиот пат изгледал како кланица.

Се бара ветеринар да дојде на местото за да им помогне на овците.

 

Извор: Фокус

Related posts

Се претставувала како вработена во Владата и нудела услуги за вработување за пари

24news

Му тропнале на врата, но не очекувал дека кога ќе ја отвори ќе доживее пекол – драма во Скопје

24news

Во Скопје осум сообраќајки и петмина повредени

24info