December 11, 2018 17:45
Фудбал

СП 2018: Хрватска им одржа лекција на Аргентина

СП 2018: Хрватска им одржа лекција на Аргентина

Селекцијата на Хрватска се пласираше осминафиналето на Светското првенство во Русија откако стигна до втората победа на Мундијалот. Вечерва тие ја совладаа селекцијата на Аргентина со убедливи 3:0.

Ребиќ, Модриќ и Ракитиќ постигнаа три прекрасни голови за убедлива победа.

Претходно денеска, Данска и Австралија ремизираа 1:1, а Франција стигна до минимална победа од 1:0 против Перу со голот на Мбапе.

Утре на програмата се три натпревари, Бразил се среќава со Костарика, Нигерија игра против Исланд, а во вечерниот термин Србија против Швајцарија.

Related posts

Поранешниот српски селектор нов тренер на Стефан Ристовски во Спортинг

24info

Водачи на ултрасите на Милан и Интер уапсени поради шверц на дрога

24info

На секоја минута Јувентус продава по еден дрес на Роналдо

24info