December 10, 2018 23:22
Хроника

Сообраќајка на влезот во Скопје предизвика километарска колона

Утрово околу 10 часот на булевар Александар Македонски, после железничкиот надвозник на влезот во Скопје, се случила сообраќајна незгода којашто предизвика голем застој на возилата на автопатот.

Во сообраќајката учествувале три возила, „фолксваген поло“, „БМВ“ и „мерцедес“, сите со скопски регистарски ознаки.

Полицијата извршила увид на местото на настанот, а засега се’ уште нема информации за повредени лица.

Related posts

Ограбена аптека, разбојник со нож и се заканувал на аптекарката

24info

Охриѓанец се обидел со возило да влезе во казино

24news

Излегол да го турка возилото па го претепале и оставиле среде пат

24news