December 17, 2018 06:53
Македонија

Сончево и топло, до 27 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Во североисточниот дел од земјава ветерот ќе се засилува и се очекува брзината на ветерот да достигнува до околу 40 километри на час. Утринската температура ќе се движи од еден до седум степени, а дневната од 17 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура од шест до 25 степени.

Во наредните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утрата ќе бидат бидат малку постудени, а дневните температури без позначителни промени.

Од среда се очекува постепен постепен пад на температурата на воздухот.

Related posts

Касами пријавил во МВР дека не му било дозволено да влезе во седиштето на БЕСА

24news

Свечена академија за Денот на судството

24news

Столтенберг:По историски договор за името,ќе го поканиме Скопје за 30-та членка на НАТО

24info