Живот

Солени топчиња со чајна

СОСТОЈКИ:

200 гр фета сирење

100 гр кисели краставички

50 гр чајна

50 гр печен сусам

50-100 гр семки за облукување на топчињата (сусам, сончоглед…)

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Сирењето изгмечете го. Додајте ги останатите состојки (краставичките и чајната ситно исечкајте ги.) Соединете ги сите состојки.

Оставете ја смесата да отстои половина час во фрижидер па обликувајте топчиња.

Related posts

КОМПАНИЈА ШТО Е ПОДГОТВЕНА ДА ГИ ЗАПРЕ ПОПЛАВИТЕ ВО ГРАДОВИТЕ

24news

МАЈКА-МОНСТРУМ: Поради тоа што им го правела на ќерките многумина сакаат да ја убијат

24news

Знаете ли за што служи рачката на внатрешниот ретровизор во автомобилите?

24news