Македонија

Советникот од општина Куманово Павловски: Обезбедени 80+ пратеници за уставните измени

Советникот од општина Куманово Павловски: Обезбедени 80+ пратеници за уставните измени

Советникот од редовите на СДСМ во општина Куманово Владимир Павловски напиша на фејсбук дека е обезбедено двотретинско мнозинство за усвојување на уставните измени во Собранието.

Се, се може, кога се сака. Обезбедени 80 + пратеници за Европска Македонија !!! напиша Павловски на својот фејсбук профил.

 

Related posts

Нимиц денес пристигна во Скопје, утре е на средби со државно-политичкиот врв

24news

Две нови странски инвестиции

24news

Поднесени над 400 амандмани од ВМРО ДПМНЕ за измените на Изборниот законик

24news