December 17, 2018 20:42
Хроника

Скопјанец се обидел да силува осумгодишно девојче

 Шеесет и осумгодишен скопјанец вчера се обидел да изврши полов напад врз осумгодишно девојче, но бил спречен од страна на случаен минувач.

Како што е наведено во полицискиот билтен, вчера околу 15:20 часот на улица „Индира Ганди“, М.Ф. (68) од Скопје се обидел да  изврши полов напад врз осумгодишно девојче, но бил спречен од страна на случаен минувач.

М.Ф. е приведен во полициска станица.

Related posts

Неизгасната цигара била причината за пожарот во охридскиот затвор

24info

Полицијата вчера санционирала над 50 возачи во Скопје

24info

Автоматско оружје, пригушувач и куршуми се пронајдени при извршен претрес кај двајца велешани

Ivona