• почетна
  • Вести
  • Хроника
  • Скопјанец не сакал да го отвори багажот од автомобилот, па полицаецот почнал да пука
Хроника

Скопјанец не сакал да го отвори багажот од автомобилот, па полицаецот почнал да пука

Скопјанец не сакал да го отвори багажот од автомобилот, па полицаецот почнал да пука

Скопјанец на местото викано „Рамно“ би сопрен од сообраќајна полиција му рекле да го отвори багажот и откако тој не го сторил тоа,службеникот почнал да пука. Како што информираат од полицијата, На 07.10.2018 година во 21,00 часот во Полициска станица Чаир, Џ.А.(44) од село Танушевци, скопско, пријавил дека истиот ден околу 19,50 часот движејќи се со патничко моторно возило „Голф“ со скопски регистарски ознаки на место викано „Рамно“, бил сопрен од двајца полициски службеници кои му рекле да го отвори багажникот. Откако пријавителот не го сторил тоа, според пријавата, еден полициски службеник испукал еден истрел со пиштолот во воздух.

Се работи на расчистување на случајот, а известен е и Одделот за внатрешна контрола при МВР..

Related posts

Во пожар во плевна во крушевскo, изгореле трактор, два автомобила и 600 бали тутун

24info

На Партизанска украден „голф 6“

24news

Две лица тешко повредени во сообраќајка во Скопје

24info