December 10, 2018 23:21
Хроника

Седум Авганистанци откриени во автомобил кај „Богородица“

Седум Авганистанци откриени во автомобил кај „Богородица“

На 06.10.2018 година во 02.30 часот од страна на патрола од Граничен премин Богородица, во село Прдејци било сопрено патничко моторно возило “Сузуки Свифт“ со велешки регистарски ознаки управувано од Р.М.(47) од Гевгелија.

При преглед во возилото , биле пронајдени седум авганистански државјани на возраст од 18 до 38 години.

Мигрантите и возачот се приведени за понатамошна постапка.

Related posts

Коњ вознемирено трча низ „Партизанска“, полицијата се смее (ВИДЕО)

24news

Сообраќајка на патот Скопје-Велес, двајца скопјани итно во болница

24news

Ограбена обложувалница во ТЦ Лептокарија

24news