Кошарка

Работнички поведе во финалето од плејофот

Работнички го победи МЗТ Скопје Аеродром со 86:77 и поведе со 1-0 во финалето од плејофот на македонскиот кошаркарски шампион.

Тимот од „Градски парк“ ја искористи предноста на домашен терен и со подобра игра во последната четвртина го направи првиот чекор кон титулата.

Следниот натпревар се игра в среда кога домаќин ќе биде актуелниот првак МЗТ Скопје.

Финалето се игра до три добиени средби.

Related posts

Антиќ доби парична казна поради неговото однесување на мечот со ФМП

24info

Перо Антиќ е најдобар македонски кошаркар, а најдобра кошаркарска екипа МЗТ за 2017 година

24news

Илиевски: Вонредното собрание на МКФ беше нелегитимно и незаконско

24news