December 17, 2018 21:01
Македонија

Познато името на Македонецот кој е замешан во местење натпревари

Драган Силјановски, поранешен фудбалер на Антверпен и менаџер на актуелниот тренер на Бриж, Иван Леко и на напаѓачот на Андерлехт Иван Сантини, е уапсен рано утринава како дел од акцијата која ја покрена белгиската полиција информираат белгиските медиуми.

Според нив, апсењето на Силјановски е дел од акцијата ,,чисти раце” на белгиската полиција, која е поврзана во борбата со сузбивање на местени натпревари и корупција. Покрај, Силјановски уапсени и на распит се однесени Моги Бајат и Дејан Вељковиќ.

Оваа акција, која е веќе полн ек, е дел од европската истрага која има утврдено голем број наместени натпревари во 1А лигата во Белгија. Исто така, медиумите пренесуваат дека и Македонија е дел од оваа акција. Дали и колку македонскиот фудбал ќе биде здрман од оваа истрага останува да видиме наредниот период.

Related posts

„Дивo насеље“ нема да влијае на добрите односи меѓу Скопје и Приштина

24news

Владата не знае кој го прислушкувал Обвинителството

Igor

СДСМ: Ако е слаб да ја каже партиската позиција,Мицкоски, соопштија сопствената одлука

24info