January 22, 2019 22:28
Хроника

Повреден патник во автобус на ЈСП, пренесен во Болница

Повреден патник во автобус на ЈСП, пренесен во Болница

На 19.10.2018 година во 13 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од Градската општа болница „8-ми Септември“ било пријавено дека кај нив било донесено повредено лице од сообраќајна незгода, кое било патник во автобус на ЈСП-Скопје- Д.З. (62) од Скопје. Тој пријавил дека истиот ден околу 10,30 часот како патник се возел во автобус на ЈСП-Скопје со бр.7 во насока од населбата Лисиче кон населбата Карпош и кога автобусот дошол на автобуска постојка кај Градежен факултет на булеварот „Партизански Одреди“ запрел, а Д.З. додека се симнувал, возачот ги затворил вратите и Д.З. бил притиснат од врата, по што паднал на тротоарот. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Related posts

Стружанец огабувал амбуланти- украл монитори, компјутер, телевизор

Valentina

Притвор за ќерката која го изврши тројното убиство во Дебар

24news

„Монструм“: Азиири незадоволен од сведочењето на вештите лица

Igor