• почетна
  • Вести
  • Балкан
  • Невидена сообраќајна несреќа на автопатот Белград-Ниш, 7 лица загинати, 35 повредени 
Балкан

Невидена сообраќајна несреќа на автопатот Белград-Ниш, 7 лица загинати, 35 повредени 

Невидена сообраќајна несреќа на автопатот Белград-Ниш, 7 лица загинати, 35 повредени 

Седум лица загинаа, а 35 се повредени во два верижни судари на автопатот Белград-Ниш што се случи изутрината околу 7:00 часот. Сообраќајот во двата правци е запрен, а причина за несреќата е густа магла. Локалните медиуми пренесуваат дека во судирот учествувале повеќе од 40 возила. Карактеристично е тоа што двата судара се случиле речиси на идентично место, но на различни правци на автопатот.

Related posts

Тридневна жалост во Грција

24info

Коѕијас: По спорот со името, ќе го отвориме и кипарското прашање

24info

Пасошот веќе нема да биде доволен: Со новиот закон без ова нема да можете преку граница

24info